www.kadikoyiselbiseleri.com  üzerinden yapılan satışlar, 28835 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve Mesafeli Satış Yönetmeliği‘nin hükümleri gereğince uzaktan satışlar sınıfına girmektedir. www.kadikoyiselbiseleri.com  üzerinden satın alınan ürünlerin iade edilmesi konusundaki hususlar ilgili yasal kanun ve yönetmelikler gereğince aşağıdaki hükümler doğrultusunda gerçekleşmektedir.

  1. Tüketici www.kadikoyiselbiseleri.com  üzerinden satın aldığı bir ürünü, kargo yetkilisi nezdinde kontrol ederek ürün ambalajında yada kargo paketinde açılma, yırtılma, kırılma ve ezilme durumları varsa ürünü teslim almadan kargo yetkilisine iade etmelidir. Ürün kargo yetkilisinden teslim alındıktan sonra, kargo tarafından ürüne zarar verildiği gerekçesiyle iade talepleri kabul edilmeyecektir.
  2. Cayma Hakkının Kullanımı: Mesafeli Sözleşmeler yönetmeliğinin birinci maddesi gereğince, tüketici 14 gün içerisinde herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin cayma hakkına sahiptir.
  3. Madde 2 gereğince, tüketici cayma süresi içerisinde iade edilecek ürünü kullanılmadan, ambalajı açılmadan, bozulmadan 10 gün içerisinde ürünü geri göndermek zorundadır.
  4. Ürünün kutusu üzerindeki üretici firma veya ithalatçı firma tarafından yapıştırılan etiket ve yapıştırma bantlarının yırtılması, ambalajının açılması yada www.kadikoyiselbiseleri.com  bandının yırtılması durumlarında iade kabul edilmemektedir.
  5. Tüketici iadesi olmayan ürünü teslim aldıktan sonra, iade etmesi söz konusu değildir. Bu ürünün “iadesi yoktur veya bu ürün iade edilemez” ibaresi ürünün kendi sayfasında açıkça ibraz edilmektedir.
  6. Ayıplı malın iadesi, tüketicinin korunması hakkında kanun (madde 8) gereğince tüketicinin tanıtım, kullanma kılavuzunda veya www.kadikoyiselbiseleri.com  websitesinde yer alan reklam ve ilanların özelliklerini taşımaması ve tüketicinin beklediği makul faydayı sağlayamaması durumunda, tüketici 30 gün içerisinde ayıplı mal bildiriminde bulunursa ürünü iade etme, bedel indirimi ve ücretsiz değişim hakkına sahip olur.
  7. Ürünlerin özelliklerine göre www.kadikoyiselbiseleri.com  un belirlediği cayma hakkı süresi 10 gündür. Bu süre, tüketici ürünü kargodan teslim alındığından itibaren başlamakta ve ürünün, firma yetkilisi tarafından teslim alacağı süreyi kapsamaktadır.
  8. Kampanya, abonelik sözleşmeleri kapsamında satın alınan ürünlerin iadesi yoktur.
  9. İş bu sözleşme 9 maddeden ibaret olup www.kadikoyiselbiseleri.com üzerinden, ürünlerin satın alınması durumunda taraflarca kabul edilmiş sayılmaktadır.
Sohbet Açık
Whatsapp Destek
Merhaba Size Nasıl Yardım edebiliriz?